Jak to všechno začalo

Na Gymnáziu v Teplicích mají sbory svou tradici. Canzonetta, která vznikla v září 2006, je současným smíšeným sborem školy.

Na začátku přišlo asi 20 nadšenců. Sbor se pustil do studia prvních skladeb a účastnit se prvních vystoupení a soutěží. Premiérovou akcí byla vánoční akademie školy, kdy jsme spolužákům zazpívali tři písničky zatím za doprovodu kytary. Po vánocích začala se sborem spolupracovat klavíristka Markéta Loskotová. Sbor tím získal velkou podporu a "rozjel to" naplno.

V březnu 2007 na soutěži Gymnasia Cantant jsme poprvé zaujali a dostali pochvalu poroty za velmi dobrý výkon po pouhé půlroční práci. Krátce na to jsme se zúčastnili krajského kola Celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů (jó, tenkrát jsme byli ještě mladičký ;-) ). Zde jsme získali stříbrné pásmo a hlavně maskota - plyšovou kravičku, která nemohla dostat jiné jméno než Canzonetka. Velmi brzy získala své sborové tričko a od té doby nás provází na mnohých akcích.

* * * * *

Pravidelně se zúčastňujeme sborových festivalů a soutěží a různých koncertů. Stali jsme se spolupořadateli Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů - Postupové přehlídky pro Ústecký kraj. Každoročně vystupujeme na školních akcích. K našemu sborovému životu už neodmyslitelně patří soustředění a zejména Vánoční a Jarní koncert Canzonetty, kam si  zveme  různé hosty.  Více informací se dozvíte  v sekcích Archiv a Kalendář akcí.

Canzonetka

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6

logo