Koncert pro republiku

09.11.2018 17:30

Největší oslavy ke 100. výročí vzniku samostatného československého státu proběhly koncem října, avšak připomínkové akce pokračují i v listopadu. Vyvrcholením oslav na Gymnáziu Teplice v rámci projektu Republika 100 se stal Koncert pro republiku. Gymnaziální sbor Canzonetta si přizval milé hosty - Komoráček Teplice (jehož významnou část tvoří absolventky školy) a Duchcovský pěvecký sbor.

Na koncertě zazněly skladby českých velikánů jakými jsou např. A. Dvořák nebo P. Eben, české lidové písně v úpravách českých aranžérů i hudba populární, např. Z. Navarová ve vynikajícím podání Elišky Zelenkové (za klavír. doprovodu Dominika Ulbricha), Wykrentova Řeka lásky,  k připomenutí událostí let 1968 a 1989 Krylův "Bratříček" či Modlitba pro Martu. Zazněla též údajně prezidentem Masarykem oblíbená píseň Ach, synku, synku. Společně provedená Truvérská mše a To ta Heľpa celý zajímavý a povedený koncert uzavřely. Všichni přítomní si v aule zazpívali státní hymnu.

Mezi diváky byli též ředitel školy Z. Bergman, který pronesl slavnostní projev a též pánové O. Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje a H. Hanza - primátor města Teplice.

 

Diváci odcházeli nadšeni a s dobrým vlasteneckým pocitem.

 

Píše se o nás zde.

Foto zde.